Şu hayvanlar kadar değerimiz yok mu?

 • Yazı Arşivi
  19 Ekim 2017 /   5359 Okunma

  Şu hayvanlar kadar değerimiz yok mu?


   

  Önümüzdeki yıl yaza doğru emeklilik sürem doluyor diye bir hayli heyecanlıydım. Ta ki bir internet sitesinde “Almanya’da köpeklere 6 bin lira emeklilik maaşı!” haberini görünceye kadar. Okuyunca tam anlamıyla dumur olduğum haber şöyle: “Almanya’da artık köpeklere de emeklilik maaşı bağlanacak. Berlin eyalet emniyeti, güvenlik güçlerine yardım amacıyla görev yapan köpekleri emekli edecek. Bu bağlamda, emeklilik hakkı kazanan köpeklere her ay 1.400 euro (6.000 lira) emekli maaşı ödenecek. Türkiye’de temmuz ayında yapılan zamla en düşük SSK emekli aylığı 1.485 liraya, en düşük Bağ-Kur emekli aylığı da 1.330 liraya yükseltilmişti.”

  Bunun haber üzerine çok şey yazılır ama sadece şunu söyleyip geçiyorum, gerisini siz anlarsınız: “En sevdiğim canlılar arasında yer alan köpek kadar değerimiz yok mu?”

   

  ++++++++

   

  BASINDAN HABERLER.. BASINDAN HABERLER..

   

   

  TUĞÇE NİŞANLANDI

  Akdeniz’de Yeniyüzyıl Gazetesi muhabiri arkadaşımız Tuğçe Saraç, Uzman Çavuş Yaşar Çam ile nişanlandı. İlginç bir tanışma hikayesi de bulunan genç çiftin önümüzdeki yaz evlenmesi bekleniyor

   

  BİK ÇALIŞANI SEFA ÜNLÜ

  DÜNYA EVİNE GİRDİ

  Basın İlan Kurumu (BİK)çalışanlarından Sefa Ünlü, Hayriye Özyurt ile dünya evine girdi. Genç çift, düğünde karşılıkla oynadıkları zeybek ve harmandalı ile büyük bir sürprize imza atmış ve davetliler tarafından ayakta alkışlanmıştı.

   

  KORAY GEÇGE AYRILDI

  Koray Geçgel, 2011 yılı Ekim ayından bu yana spor müdürlüğü olarak görev yaptığı Kanal V ile yollarını ayırdı.

   

  KANAL V TAŞINIYOR

  Antalya’nın ilk yerel televizyonları arasında yer alan Kanal V’nin en yakın zamanda 3 katlı bir binaya taşınması gündemde.

   

  +++++++++

   

  BİLL GATES

   Bill Gates Microsofts’un bir seminerinde bilgisayar sektöründeki gelişmenin hızını anlatmak için şöyle bir benzetme yapmış.
  "Eğer Volkswagen firması son 25 yıl içinde bilgisayar sektörü kadar hızlı gelişmiş olsaydı bugün 500 dolara alacağımız arabalara 25 dolarlık benzin koyup dünya turu atmamız mümkün olacaktı"

  Birkaç gün sonra VW firmasının bir basın açıklaması yayınlanmış. "Eğer otomotiv sektörü Bill Gates in işletim sistemi gibi gelişmiş olsaydı, her alacağımız arabada tek koltuk olacak, diğer koltuklar için ekstra lisans parası ödemek zorunda kalacaktık; arabamız sadece bizim ürettiğimiz benzinle 
  çalışacak; gösterge tablosundaki tüm ikaz ve uyarı ışıkları yerine üzerinde ARABANIZ GEÇERSİZ BİR İŞLEM YÜRÜTTÜ VE KAPATILACAKTIR yazan tek bir lamba olacaktı. Ayrıca her kazadan sonra  arabanın hava yastıkları açılmadan önce bir düğmenin üzerinde  HAVA YASTIKLARI AÇILACAK EMİN MİSİNİZ  diyen bir ışık yanacaktı" 

   

  +++++++++++++

   

  HAFTANIN FIKRALARI.. HAFTANIN FIKRALARI..

   

  EŞEK

  Bir kamyonun çarpmasıyla yaralanmış olan çiftçi Mehmet amca kazadan sorumlu tuttuğu taşıma şirketine dava açıyor. Mahkeme salonunda şirketin avukatı ile Mehmet Amca karşı karşıyalar, ve Avukat soruyor :

  – Ama siz kazadan sonra gelen polis memuruna “ben çok iyiyim” demediniz mi?”

  – Anlatayım ağam; Ben bizim eşeği gasabada satışa götürmek üzere gamyonetime bindirmiştim ki…

  – Bırakın ayrıntıları Memet Bey, siz sadece soruma yanıt verin: Siz, kazadan hemen sonra gelen Polis memuruna “ben çok iyiyim” dediniz mi, demediniz mi?

  – İşte anlatıyom ya Avukat bey; eşeği gamyonete yüklemiş, yola çıkmıştım ki…

  Avukat tekrar adamın sözünü kesti ve Hakime dönerek:

  – Sayın hakim, size olayın tam olarak nasıl gerçekleştiğini davacının kendi ifadesi ile almaya çalışıyorum ama, soruma yanıt vermiyor. Bu bey, kazadan hemen sonra olay yerine ulaşan polis memuruna ifadesinde “çok iyi” olduğunu söylemiş. Kayıtlara geçmiş. Şimdi, aradan kaç hafta sonra müvekkilime dava açıyor. Ben bu davada, bu şahsın mahkemeyi yanıltmaya çalıştığına inanıyorum. Lütfen, sadece soruya yanıt vermesini söyler misiniz? Yargıç çiftçinin hikayesiyle ilgilenir gibiydi:

  – Eşek hakkında söyleyeceklerini merak ettim aslında; Bırakalım da anlatsın….

  Memet amca Yargıça teşekkür ederek devam etti:

  – İşte dediğim gibi, sayın Hakimim, tam eşeğimi gamyonetime bindirmiş şehre doğru gidiyodum ki, bu şirkete ait gucuman bi kamyon, “DUR” tabelasına aldırmadan üzerime sürdü ve bize çarptı. Ben yolun bi yanına fırladım, Garagaçan bi yana… Nasıl kötüyüm, nasıl kötü, anlatamam… Gıpırdanamıyom sancıdan… öte yanda Garagaçan bir anırıyo, bir anırıyokine, ortalık inliyo. Derkene bi pulis memuru geliveedi, Garagaçanın sesini duymasile önce ona dooru getti, eğildi, bahtı, tabancasına davrandı, alnının göbeenden Garagaçanımı urmasın mı??? Soonacııma, yolun garşı tarafına geçti, bana dooru geldi, dedikine:

  – Eşeğin hali berbattı, vurmak zorunda galdım, “sen nassın ?” dedi…

   

  PAPAĞAN
  Bir Kadın papağan almak istiyormuş.
  Gitmiş Pazara almış ama satıcı demiş ki “Abla yalnız bu papağan genelevde yetişmiş ağzı çok bozuk, almak istiyor musun?”
  Kadın evet diyerek almış. Eve gitmiş.
  Papağan: ”Oooo yeni mekan, yeni patron” demiş.
  Kadın aldırmamış. Kadının iki kızı gelmiş eve.
  Papağan: ”Oooo yeni mekan, yeni patron, yeni kızlar” demiş.
  Kadın biraz bozulmuş. Daha sonra kadının kocası gelmiş eve.
  Papağan: ”Oooo yeni mekan, yeni patron, yeni kızlar, değişmeyen eski müşteri hoş geldin Kemal abi”

   

  GAZETECİLİK ÜZERİNE SÖZLER

  Bizi idare edenler, hükümetler ve gazetelerdir. Wendel Phillips

   

   


Yorum Yap