DÜNYA TEMİZLENİYOR

 • Meltem Dikici

  Meltem Dikici Yazı Arşivi
  23 Mart 2020 /   3063 Okunma

  DÜNYA TEMİZLENİYOR

  Sağlıklı günler dileyerek; hepinize ‘Merhaba’ diyorum.

  Nisan ayına girmeye az bir zaman kala bahar, müjdesini bu yıl nasıl verecek merak ediyorum? 2020 Yılı olumsuz birçok olayı da beraberinde getirdi. Herkes dünyanın düzenindeki değişikliklere şaşkın. Dünya koranavirüsü denen bulaşıcı bir mikropla cebelleşip dururken; önümüzde daha neyi yaşayacağımızı kimse bilmiyor. Gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarını, güvenlik güçlerini burada şahsım adına kutlamak istiyorum. Dünyada yaşanan bu kriz insanlığın da çok şeyi düşünmesine neden oldu. ‘Her şerde bir hayır vardır’ sözü de yerinde kullanılacak bir söz diye düşünüyorum. Dünya temizleniyor. Dileğimiz çok can kaybı olmadan bu krizin bir an evvel atlatılması. Hiçbir şey sağlığımızdan önemli değil.

  TÜRK KADINI OLMAK BİR ONUR

  Kadınlar olmasa dünya ne olurdu acaba? Erkekler bana şimdi diyecekler feminist misiniz? Değilim. Sadece evde, çalışma hayatında, toplumun her başarı alanında kadının imzası var. Türk kadını olmak ise bu özelliklere daha da değer katıyor. Çünkü Türk kadını zekasıyla, pratikliği, özverisiyle, mücadelesiyle, sabrı ile tarihten günümüze  hep başarısıyla kendisinden söz ettirmiştir. Atatürk’ün kadınlara verdiği değer, kadınlara seçme ve seçilme hakkını tanıması ve dahası.. Kısacası ülkemin bugün gelişmesinde kadınların emekleri ve fedakarlıkları büyük. Kadınların iş hayatındaki başarısı aslında becerisi ve pratik oluşundan. Verilen işi disiplin ile yapmasından. Ve en önemlisi sadakat. Ülkemizde son yıllarda kadınlar ekonomisine güç katmak amacıyla üretken toplum olmanın yolunda ilerliyorlar. Kendi ayakları üzerinde durmanın çabasında olan Türk kadını evde çocuğuna en iyi eğitimi verip onları hayata kazandırmayı hedef ederken; çalışma hayatında ise evine destek olmanın çabası içinde fedakarlıktan hiçbir zaman kaçmıyor. Kısacası; kadın bir değerdir. Bu değere sahip çıkın. Onlar hem ana hem iş hayatında bir beyin. Mücadeleleri ise toplumda en iyi olmak. Ne mutlu ki; varsın Türk kadını. Ne mutlu ki; bir Türk kadınıyım.

  TAVUK VE TERBİYE

  Hani gezmeyi severim demiştim ya geçenlerde Şanlıurfa gezimde terbiyeli ve terbiyesiz tavuğun varlığını öğrenmiş oldum. Tavuğun terbiyelisi tamam da, tavuğun terbiyesizi ne iştir. Anladım ki; baharatlı ve baharatsız tavuk çeşidiymiş. Siz hangisini alırdınız. Terbiyeli mi? Terbiyesiz tavuk mu?

   

   


Yorum Yap