Özel Günler

8. Cadde’de kronik trafik sorunu

 • Murat Yıldırım

  Murat Yıldırım Yazı Arşivi
  23 Haziran 2021 /   976 Okunma

  8. Cadde’de kronik trafik sorunu

      Son 15 yıldan bu yana Antalya Adliye binası önündeki trafik sorununun çözümü için hem ferden hem de ekibimizle büyük bir mücadele vermemize; sonradan da Antalya Emniyet Müdürlüğü’nden görevlendirilen bazı personelimizle birlikte yaptığımız çalışmalar, planlama ve resimlemeler, yapılan çalışmaların sonunda durumun komisyona havale edilerek UKOME’den isbetli karar çıkarılmış olmasına rağmen halen bu kahreden sancının; bilhassa hem adliye binası önünde hem de hemen yanındaki 6. Cadde’de, paralelindeki bir iki caddede devam ettiriliyor olması hepimizi kahrediyor.

   

  Defalarca ve sayfalarca raporla, başvurularla, hummalı çalışmalarla meşgul olunmasına rağmen tüm emeklerimizin boşa çıkmış olması, 15 yıllık uğraşılarımız karşısında sonucun değişmemiş olması halk (toplumsal) psikolojiyi olumsuz yönde etkilemektedir.

   

  İçimizde bir Emniyet üst düzey yetkilimizin bile tanzim ettiği rapor, kroki plan ve resimleme işlemlerinin bile sonuç vermemiş olmasını çok üzücü buluyoruz.

   

  Her gün her saat andığımız sokak ve caddelerde yaşanan trafik kaosu, illegal eylem görüntüsü veren kişilerin devlete, kurumlarımıza ve halka alenen meydan okurcasına davranış sergilemek suretiyle kamu yollarını, kaldırımları ve çevreyi kapatan kişilerin hali ve davranışları, ciddi bir güven zafiyetine neden oluyor.

   

  Emniyet Müdürlüğümüzün ve ilgili komisyonun kararına; kararın UKOME’ye iletilmiş olmasına rağmen aynı sorunun gün geçtikçe daha da artan hızıyla çevrede can ve mal güvenliği üzerindeki riskin neden kaldırılmadığı, motor ve egzoz kaynaklı hava kirliliği ile halkın sağlığı üzerindeki baskının niçin ötelenmediği konularındaki endişelerimiz hala devam etmektedir.

   

  Yüksek kamu yararının korunmasını, halkımızın sağlığını, mal ve can güvenliğini, toplumsal psikolojiyi, halkımızın huzurunu, tehlikeye düşen güvenini yeniden tesis etmek üzere Sayın Valimizin ve Sayın Emniyet Müdürümüzün; yukarıda ifade etmeye çalıştığım ağır gerçekleri dikkate alarak gerekli uygulamalarda bulunacaklarına, kalıcı çözümler noktasında sürdürülebilirliği sağlayacakları hususundaki itimadımız tamdır.

   

  Emniyet Müdürlüğümüzce tanzim olunan 8. ve 6. caddelerle ilgili projenin yaşama geçirilmesi 100.000’luk Meltem Mahallesi’nin ve tüm insanlarımızın Adliye ve Emniyette çalışanlarımızın hayrınadır. Yıllara dem vurmuş, haklı şikâyetimizin sonucunu büyük bir heyecanla bekliyoruz.


Yorum Yap