Bazı kurumlarımıza hatırlatıyorum

 • Murat Yıldırım

  Murat Yıldırım Yazı Arşivi
  29 Eylül 2021 /   553 Okunma

  Bazı kurumlarımıza hatırlatıyorum

      Bu masum halkın haklarını teslim edelim. Kusurlu ve ayıplı hizmet sergilemeyelim. Otuz yıldır aynı kusurlar işleniyor, hatırlatalım:

   

      1 ) Bu kentte kaldırım işgalleri hala engellenmedi.

   

      2 ) Trafik ve toplu taşıma ne zaman salaha erecek?

   

      3 ) Adliye sarayı önü 8 cadde, yanı sıra 6. cadde, muhitinde yer alan sokaklardaki trafik rezaleti ne zaman son bulacak? Anılan caddelerle alakalı olarak alınan UKOME kararı yıllara rağmen niçin uygulanmıyor? Bu yerde mal ve can güvenliği ne zaman sağlanacak. Halkın talebi ve sivil hareketin feryatları niçin dikkate alınmıyor?

   

      4 ) Semt pazarlarında maske takmayan mesafeye uymayan, ağızlarından tükürükler saçarak en yüksek seslerle bağırıp çağıran (Bu pandemi sürecinde ürün satmak için hayasızca çığırtkanlık yapan ) esnafa ne zaman engel olunacak, kamunun sağlığı ne zaman koruma altına alınacak? Bu konuda yıllardan bu yana ilgililere ve en üst düzey yetkililere sayfalarca raporlar iletildiği halde halkın sesi niçin dikkate alınmıyor, merak konusudur. 2872 -1593 sayılı yasalar, pazar yerleri yönetmeliği, ilgili diğer tüzük ve yönetmelik, mevzuat hükümlerine aykırı hareket edilmek suretiyle pazarlarda açıkta gıda maddesi satanlara çevreyi kötü kullananlara neden müdahale edilmiyor? Kamuoyu olarak çok merak ediyoruz ve gereğini bir kere daha talep ediyoruz.

   

      Tümüyle bu sorunların çözümü için meri mevzuatımız fevkalade yeterlidir. Sürdürülebilirlik içinde ciddi bir oto kontrol mekanizması temin edilerek bu konular çözülemez mi?

   

      Kamuoyu sıfatıyla, evrensel hak ve dayanaklar çerçevesinde, meri mevzuat ve yasalar ölçeğinde, ana yasamızın 3. ve 56. maddelerinde nesillere verilen haklar ortamında kurumlarımızla hadiseyi paylaşarak çözüme ortak olmak istiyoruz her zaman olduğu gibi.

   

      Sonuç olarak: Kamu menfaatinin ve halkımızın sağlığının korunması adına mükerrer mahiyette; yukarıda dile getirilen konuların çözümü için kurumlarımızdan medet, imdat, feragat delalet ve himmet bekliyoruz. İnsanlık adına, yasalar çerçevesinde, hukuk ve adaletin tecellisi için bu vahamete kurumlarımızın acil müdahalesini bekliyoruz. Sözün bittiği yerdeyiz, aksini düşünmek istemiyoruz.

   

      Milyonlar adına Murat Yıldırım.


Yorum Yap