BU FERYAT YAMAN FERYAT

 • Murat Yıldırım

  Murat Yıldırım Yazı Arşivi
  16 Temmuz 2022 /   561 Okunma

  BU FERYAT YAMAN FERYAT

  Yazılı ve görsel basından izliyoruz. İçimiz ve cebimiz cayır cayır yanıyor mutfaklarda bir başka türlü yangın.

   

  Sayın enerji bakanımıza yönümüzü döndük; feryat ediyoruz. “Bu işe bir çare bulun diyoruz” Yoksa tüm millet büyük bir açlık felaketiyle karşı karşıya kalırsa halimiz ne olur diyoruz. Kaygı ve infialimizin etkisiyle haykırıyoruz. Bu iş nasıl çözülür, ne zaman ve ne şekilde çözülecek diye soluk ümitlerle bekliyoruz.

   

  Yüzde 7- yüzde 8 - yüzde 6 mertebesinde enflasyonu olan çok sayıda Avrupa ülkesi enerjide, benzin ve mazotta kah vergileri düşürerek kah halkına maddi desteklerde bulunarak halkını koruma altına alırken çok kısa aralıklarla mazotta, benzinde ve oto gaz da astronomik zamlar yaparak adeta kıpırdayamaz hale gelişimiz karşısında acaba sayın enerji bakanımız ne düşünüyorlar. Arıca TÜİK'in tespitlerine göre yüzde 70'in üzerindeki enflasyon canavarına sahibiz. Enerji kaynakları üzerindeki vergilerin gözden geçirilerek yeni düzenlemelere ihtiyaç var. Piyasa alev alev çarşıya pazara adım atılacak gibi değil. Ne para yetiyor ne de nefes, gözü, kulağı, aklı, fikri ve duyuları olan herkes bu vahameti görebilir, duyabilir, hissedebilir.

   

  Onun içindir ki bizler de duyu sahibi olan insanlar olarak, kontrolsüz kalmış piyasayı görebiliyoruz ve bu vaziyeti sayın yetkililerimize ve etkililerimize duyurmak şikayet etmek istiyoruz.

   

  Yazın ortasına doğru yol aldığımız bu günlerde bile Allah aşkına patates 13 TL. Diğer sebze ve meyveler akıl almaz astro fiyatlara, mesela hala kiraz 40 TL gibi fiyatlara dayatılırken bir Allah'ın kulu duruma müdahale etmiyor!....

   

  Yahu bu ne biçim bir sahipsizlik, Pazar yerlerinde bu nedenlerle münakaşa, kavga gürültü, isyan ve esnafla halk arasında feryat rutin hale gelirken, bu durumlar, alışılmış sıradan vakalar olarak görülmeye başlandı.

   

  SAYIN YETKİLİLER: Ben bu konularda kesintisiz araştırmacı olan bir STK üyesiyim. Tedbir alınmazsa Allah korusun ülkemizde bir sosyal patlamadan korkuyoruz. Bu ses kamuoyu efkarı umumiyenin sesidir. Lütfen kulak verilsin. YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR. (Ulusal basından )


Yorum Yap