Cumhurbaşkanının emrine uymuyorlar

 • Murat Yıldırım

  Murat Yıldırım Yazı Arşivi
  11 Haziran 2022 /   1164 Okunma

  Cumhurbaşkanının emrine uymuyorlar

  Cumhurbaşkanının emrine uymuyorlar

   

  Uzun zamandan bu yana Sayın Cumhurbaşkanı piyasayı kasıp kavuran esnafın, AVM’lerin cezalandırılacağını, halka kazık atanların af edilmeyeceğini söyleyip duruyor. Ama ne anlayan var ne de dinleyen... Önce seviniyoruz, sonra 85 milyonu yöneten bir Cumhurbaşkanının emir ve talimatlarının, kanun ve nizamın, tüzük ve yönetmeliklerin, içtihatların hiçe sayıldığını görünce de olduğumuz yere boş bir çuval gibi yığılıp kalıyoruz. Halk olarak çarşı ve pazarlarda AVM’lerde bol bol kazık yemeyi, soyulup soğana çevrilmeyi zevkle sürdürüyoruz..

   

  Şimdi köşemize çekilip başımızı avuçlarımızın arasına alıp dalıyoruz deri düşüncelere; Yaz mevsimi gelmiş, her ürünün bol zamanı, esnaf söz birliği etmiş, bir bağ maydanozun 3-4 lira olduğundan tutun da soğanın 5-6 TL, patatesin 9-10-11-12 TL, kirazın 30-35, elmanın 10-12-15 TL olduğunu görün de ibret alın bu vicdansızlıklardan.

   

  Ne arayan var, ne soran, vatandaşı ne koruyan var, ne de bu hayasızca gidişata, vicdansızca uygulanan soyguna “DUR “ diyen yok

   

  Pazar yerlerinde kime, kaç kişiye rastlamışsam herkes sinir küpü, herkes derin bir homurtu içinde kahroluyor. Sormak gerek, insan ve vatandaş olarak, insanlığı. Bireyleri kim koruyacak? Bu konularda ve her bakımdan vatandaş ana yasamızın koruması altında değil mi, bizler mi yanlış düşünüyoruz.

   

  Yüce devleti temsil etmek üzere piyasa düzenini sağlayarak vatandaşın korunmasını temin edecek olan kurumlarımız nerede? Ayrıca Merkez Bankası kanununun 4. Maddesi gereğince istikrarın korunması ve dengelenmesini, vatandaşın piyasa olumsuzluklarından etkilenmemesini sağlamakla yükümlü kurumlarımızın olduğunu duymuştum bir ara. Yanlış mıydı diye hayıflanıyorum.

   

  Öyle ya, 776 milyon kilometrekare Türkiye coğrafyasının, 85 milyon nüfusun yönetiminden sorumlu bir Cumhurbaşkanını dinlemeyen vicdansızlar seni beni mi dinleyecek, kime güvenelim söyler misiniz...


yorum-resim

bekir bülend özsoy12 Haziran 2022

haklısın havalar çok sıcak, bence sen fazla dışarda kalma. Güneş belli ki etkiliyor.

Yorum Yap