Sağlık Bakanımıza açık mektup

 • Murat Yıldırım

  Murat Yıldırım Yazı Arşivi
  20 Kasım 2021 /   771 Okunma

  Sağlık Bakanımıza açık mektup

  COVİD 19 konusunda başarılı olmamızın hayal olduğunu anlamak pek zor olmasa gerek. Bu gidişle anılan salgın hastalığının ülkemizde yerleşik bir hadise olduğu açıkça görülmektedir. Caddelerimiz, sokaklarımız, kentlerimizin en hareketli alanlarında bile insanlar, hiç böyle bir olay yokmuş gibi fütursuzca dolaşıyor, gününü gün ediyorlar.

   

  Bu disiplinsizliğin başını yabancılar çekiyor. Yabancı turistler, Afganlar, Suriyeliler, Araplar, uzak doğulu insanlar maske takmadan aramızda sorumsuzca dolaşıp tehlike yaratıyorlar. Hiçbir güç bu insanlara müdahale etmiyor. Engel olmuyor. Görmekteyiz ki, batı toplumları bu dertten kurtulmak için çok farklı yaptırımlar uygulayarak sorunu çözme gayreti içindeler. Biz neden bu denli rahatız anlaşılmıyor. Günlük vaka sayısı hala neden 30 binlerde, günlük ölümler hala 200" ün altına düşmüyor kahroluyoruz.

   

  SAYIN BAKAN; Siz de bilmektesiniz ki COVİD 19, 1593 sayılı U.H. K.nun ilgili hükmine göre yaşamımızdaki sekiz enfeksiyon hastalık gibi ihbarı mecburi hastalık grubundan bir tanesidir.

   

  Milyonlarca dürüst, haddini bilen, Sizin tavsiye ve önerilerinize uyarak maskesini takan mesafe-hijyen kurallarına uymaya gayret ederken yukarıda saydığım milletlerin unsurları hangi hakla bu dürüst toplumumuza ihanet ediyor Bakanlık olarak kurumumuz ricacı değil icracıdır. Yaptırım gücü, engelleme iradesi mevcuttur. Bu hadsizler masum insanlarımız arasında adeta sağlığımıza meydan okuyarak dolaşamazlar. Lütfen kamuoyu olarak bu vahametin engellenmesini sizden talep ediyoruz.

   

  Riyaset sorumluluğunu taşıdığınız Bilim Kurulumuz bu konuda çok kıymetli, önemli ve hayati kararlar alınarak bu vahamet sonlandırılabilir. Milyonlarca insanımın doğup büyüdüğü misakı millide beni, sizi ve aziz milletimi hiçe sayarak Ulusumuzun sari hastalığa sürüklemesine sebep olabilecek insanların gerekirse süratle ülkemizin dışına çıkarılmasına vesile temin edilmesi, kamuoyu olarak hayati talebimizdir.

   

  Paralelinde aynı disiplinsizlik içinde duyarsızlık örneği sergileyenlere karşı kalıcı ve geniş tabanlı yaptırım uygulayarak halkımızın salığının korunmasına hizmet amaçlı eylemler içinde bulunmak Bakanlığımızın işi olmalı.

   

  SAYIN BAKAN; yukarıda da ifade etmeye çalıştığımız gibi, halen içinde bulunduğumuz koşullar bazında COVİD 19 açısından ülkemizin adeta kırmızı alarm yaşadığı günümüzde kurumlarımızın teyakkuz halinde, kurumlar arası bir koordinasyon ağı içinde hareket ederek, bir yaptırımlar zinciri oluşturmak suretiyle sonuca gidilmesi, tüm kamuoyunun en halisane arzusudur.


Yorum Yap