Sayın Valimize 2. mektup

 • Murat Yıldırım

  Murat Yıldırım Yazı Arşivi
  28 Temmuz 2021 /   1358 Okunma

  Sayın Valimize 2. mektup

      Esnafın bayram kazığına sessiz kaldık…

   

      Memleketimizin ve Aziz Milletimizin, yüksek kamu yararının korunması adına elimdeki dosya ve raporlarla Sayın Valimize bilgi sunmak üzere zaman zaman çok gayretler sarf ettim, mümkün olmadı.

      Bölgemizin ve bölge insanımızın salahı ve ferahı için tepeden aşağı doğru tüm kurumlara defalarca raporlar sunduğum halde halkın sesi duyulmadı.

   

      Ben bir memleket ve millet sevdalısıyım. Bu memleketin ve milletin hayrına 30 yıl süreyle Devletin bağrında, 28 yıl da gönüllülük esasına göre toplam tam 58 yıldan bu yana hizmet veren bir bürokratım.

   

      Hizmette Devletimizi temsil etmesini umduğum kurumlarımıza insanlığın sıkıntılarını anlatamamanın derin üzüntüsü içindeyim.

      Bayram haftası içinde kentimizin değişik semtlerinde (pazarcı olup olmadığını bilmediğimiz) bazı vicdan fukarası, kötü niyetli insanlar türedi.

      Yaz mevsimi olduğu halde en ucuz meyveyi 13-15 TL’den, bazı meyve ve sebzeleri de 30-35 TL’den satışa çıkardılar. İnsanlar mecburdu, başka alternatifleri yoktu. 1 kg yerine yarım kg, yarım kg yerine 250 gr. meyve ve sebze satın alan, zavallı hale getirilen vatandaşlara rastladım.

   

      Kahroldum, mahvoldum. Beldelerimizde bu merhametsiz, bu korsan türevlerini takip eden ve yasalar gereği onlarla ilgili denetim ve işlem yapan hiçbir devlet adamına rastlamadık.

      Zavallılaştırılan insanlar, bu korsan profilli kişilerin dayatmasına ve kazık atışlarına boyun eğmek zorunda kaldılar.

   

      Özellikle bir dünya kenti ve turizmin başkenti diye öğündüğümüz Antalya'da bu ve benzeri vahşetler karşısında sorumlu kurumlar, ilgili kurumların yetkilileri ve etkilileri neredeydiler? Durum böyle olunca insanlarımız da sivil itaatsizlikten ve evrensel sorgulama hakkından, talep ve itiraz etme gibi insani haklarını kullanmak zorunda kalırlar.

   

      SAYIN VALİM, Taktir buyurulur ki, Devletçilikte süreklilik esastır. Tabirimi hoş görün, nihayet ilimizin en büyük mülki idaresinin başı olarak; vatandaş sıfatıyla elimiz, kolumuz, dalımız, budağımız, çalabileceğimiz kapımız SİZSİNİZ.

   

      Kentimizde ve bölgemizde bu ve benzeri türden, zaman içinde akıl almaz olaylar zuhur etmektedir. Şayet yalnızca bu kabil kötü sürprizleri değerlendiren ve gereğini yapan bir Vali Yardımcımız görevlendirilerek bizim durumumuzdaki insanlarla irtibat halinde kalmaları halinde memleketimizin ve devletimizin işi kolaylaşır. Yine taktir edersiniz ki, ileri gitmiş ve kalkınmış batı ülkelerinde birçok devlet, STK ile entegre halinde olduklarından yaşamı kolaylaştırma alternatifleri yaratmışlardır. Kurumlar bazında bu konunun kalıcı olarak değerlendirilmesini talep ediyorum.

   

      Saygılarımla…


Yorum Yap