“29 Şubat Deseydi..”

 • Nizamettin Özmen

  Nizamettin Özmen Yazı Arşivi
  23 Ekim 2019 /   1547 Okunma

  “29 Şubat Deseydi..”

  Antalya Valisi Münir Karalioğlu, İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Temizer’e 10 gün boyunca randevu vermemiş ya (hala da vermemiş hatta.)  Mevzuu gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

   

  Kimse kusura bakmasın ben burada Temizer’in yaptığı “Antalya turizm kentidir. Misafirperver olması gerek. Ben geldiğim ilin valisi ile tabi ki tanışmak isterim” demesi de biraz popülizm kokuyor.

   

  Ama; “Görüşmek istemeyebilir. Hiç değilse 29 Şubat’a tarih verseydi” cümlesini sonuna kadar destekliyorum. GATAB Başkanı Yusuf Üras, “Etkinliğinize gelmesini istemediğiniz kişiye son gün haber verin. Muhtemelen başka bi program yapmış olur” derdi.

   

  Antalya’ya “Genel Başkan Yardımcılığı” görevinden gelen Temizer’i Antalya siyaset meraklıları ilgiyle izliyor. Kendisi kongrede aday olacak mı, Antalya’da kalıcı mı? Dahası, Bugün yaptığı “tanınırlık” çalışmaları ile önümüzdeki seçimlerde Antalya’dan milletvekili olacak mı?

   

  Daha önce 2 kez bu soru sorulmuş ama bana göre “Benim sormadığım soru henüz yanıtlanmamıştır.” Sordum, çünkü; sonuçta 2018 Genel Seçimleri, İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı ama seçilememiş. Kendisi İl Başkanı olarak atandığında partisinin Antalya Milletvekili Feridun Bahşi’ye sorduğumda, Antalya’ya çok faydası olacağını söylemişti.

   

  Bi sonraki seçimde Bahşi yerine Temizer listeye girerse “Antalya için faydalı” der miyiz? Bilemiyorum.

   

  “Yarını konuşmam” dedi önce. Burada bitecek sandım. Ama bitmedi. “Parti teşkilatımla ilgili hayallerim var” dedi. Güç zehirlenmesine gelmeyeceğini, yaşadığı aile çevresi, erken yaşta siyasete girmesi ve üstlendiği misyon gereği bunun olamayacağını söyledi.

   

  Türkiye’de son dönemde demokrasinin zaafa uğradığını, sistemde sorun olduğunu ve bunu İYİ Parti olarak düzeltme gayretinde olduklarını söyledi.

  İkna oldum mu?

   

  İYİ Parti içinde bir süre emek harcadım. Siyaset değil, görev yaptım. Her yerde olduğu gibi canla başla çalıştım ki herkes benim bir yerlere aday olacağımı sanmıştı. Yaşadıklarımdan öğrendiğim süreç devam ediyor. Ben henüz İYİ göremiyorum. Yeni kurulacak parti veya partileri bekliyorum.

  İnanan, oy verenlere tabii ki saygım var.

   

  Antalya’daki 3 İYİ Parti Milletvekili, Antalya’nın evladı Ahmet Aydın’ı sığdıramadı, şimdi bekleyip görme zamanı. Görelim sandık neyler,neylerse “iyi” eyler.


Yorum Yap