AGC gezide

 • Nizamettin Özmen

  Nizamettin Özmen Yazı Arşivi
  22 Kasım 2021 /   1516 Okunma

  AGC gezide

  “Ben gezmesem, biz gezmesek nasıl haberiniz olur çevrenizden?” diyesim gelir bana “amma geziyorsun bee” diyenlere. Gezme isteğinin ayrıca bir ruh hali olduğunu da bilirim.

   

  #agcgezide

   

  Epeydir doğaya çıkamıyorduk. Geçen hafta Turan Şahin ile bir nokta atışı yaptık. Karaöz’e gittik ama olmadı. Kamp, keyif, bunlar tamam da sarı çınar fotoğrafları yoktu. Antalya Gazeteciler Cemiyeti “Hadi gidelim” deyince bodoslama daldım.


  Tamam, Beşkonak bilmediğim yer değil, daha önce de gidip sizlere fotoğraflar ulaştırdık, ama masalcı doğada sonbaharı, evde kışı sever.


  Bizi Adem Taş hep suyun ‘bizden yanı’ yani doğu tarafına, Manavgat olan kısmına götürür. Abisi İdris Taş ise batı yakaya, Serik tarafına götürdü.  Basın İlan Kurumu bunu ‘reklam’ saymasın inşallah, EcoFamily Park adlı bir mekan.  Doğanın içinde 20 küsur dönüm bi yermiş.


  Bölgede turizm adına ne sunulabilecekse hepsini sunuyorlar. ‘Hoşgeldiniz’ çayının ardından arazi araçlarına binip Tazı Kanyonu’na gittik. Daha önce, daha verimli bir iklimde gittiğimden de olabilir fotoğraflar keyif vermiyor, benden başka herkes uçuyor oysa. (Bir dahaki sefere ne yapıp edip Tazı Kanyonu aşağıdan görülecek!)


  Tesise geri döndük. Yediğimiz içtiğimiz bizim, gördüğümüz sizin olacak tamam da. Bölgede, salamura asma yaprağında alabalık yapıyorlar. Karnının içine de bir yaprak defne, bir diş sarımsak. Bunu da #datmangerek.


  Kontrolsüz misafir memnuniyeti anlayışını bilirim bölgenin. Biri gidip biri gelen tabaklardan sonra ölçüyü kaçıranlar kendini ‘zıp zıp’ da denilen trombolin ve ‘zip line’ denilen halatla uçma atraksiyonuna attı.


  Masalcı mı? Sonbaharın tüm cömertliğini sergilediği mekanda sarı yaprakların suyla oynaşmasını seyretmeye daldı. Çekilecek daha çoook fotoğraf vardı. Ama geri dönme zamanıydı. AGC Başkanı İdris Taş, günü şöyle tamamladı.


  “Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kültür Gezileri’nin ilk rotası Köprülü Kanyon ve Tazı Kanyonu oldu. Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol kapsamında düzenlediğimiz etkinlikte üyelerimizle birlikte Manavgat ilçesindeki Köprülü Kanyon Milli Parkı ve Tazı Kanyonu’nda keyifli bir gün geçirdik.


  Stresli iş ortamından biraz olsun uzaklaşmamıza ve kaynaşmamıza vesile olan etkinliğimize katılan tüm üyelerimize, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan'a, Alternatif turizm seçenekleriyle İlçe turizmine büyük katkı sağlayan EcoFamily Park’ta üyelerimizi ağırlayan Aksu ailesine teşekkür ederiz.”


Yorum Yap