LEZZET DURAĞI: DİLARA YAŞAR

 • Nizamettin Özmen

  Nizamettin Özmen Yazı Arşivi
  27 Nisan 2020 /   1269 Okunma

  LEZZET DURAĞI: DİLARA YAŞAR

  Antalya’da 55 yıldır faaliyet gösteren firmamız tatlı dondurma ve yanıksı dondurmadan sonra damla sakızlı dondurma ile markalaşmaya devam ediyor. Ticaret hayatına 1954 yılında eski Gebizli Hanı diye bilinen yerde açtığı dükkanda dondurma satarak başlayan Tulumbacı Yaşar, daha sonra eşinin Kıbrıs radyosunda tulumba tatlısı tarifini duyması üzerine tulumba tatlısı yapmaya başlar. 


  Tulumbaları halk tarafından çok sevilen Tulumbacı Yaşar, yıllarca tulumba tatlısı ve dondurmayı bir arada müşterilerine sunar. Oğlu Mustafa KURU ile birlikte dükkanı işletmeye devam ederler.1973 Yılında dükkanı Balbey Cami'sinin karşısına taşırlar. Ardından baba-oğul 1994 yılında şuandaki yerleri olan Kapalı yolun arkasındaki dükkanı açarlar. 

  Yaşar KURU'nun 1998 yılında vefatının ardından işleri oğlu Mustafa KURU devralır. Şu anda ise işleri torunu Yaşar KURU yürütüyor. 13 Yaşından bu yana bu işle uğraşan KURU dedesinin kendilerine verdiği öğütle yollarına devam etmektedir.2006 yılına kadar yanıksı ve sade olmak üzere iki çeşit dondurma üreten Dilara Yaşar, 2006 yılında damla sakızlı dondurma yapımına başlamıştır. 

  Firmamız dondurmanın sakızını Yunanistan'dan getirmektedir. Bunun sebebi Tadının daha yoğun ve kokusunun daha keskin olmasıdır. Antalya’daki halkımızın yanısıra şehir dışındanda gelen taleplerin yoğunluğunu göz önünde bulundurarak Dilara Yaşar sadece dondurma üretimi olmak üzere Tahıl Pazarı'nda 3 katlı üretim imalathanesi açmıştır. 

  Dilara Yaşar'daki tüm ürünler günlük olduğu gibi tatlılarımızdaki fıstık, Antep'ten ve tereyağımız, Urfa'dan özel olarak gelmektedir. Dilara Yaşar olarak sizlere en iyi hizmeti vermeye herzaman devam edeceğiz. Ağzınızın tadının hiç bozulmaması dileğiyle...
   
   


Yorum Yap