Terörizm!

 • Serdar Kocaoğlu

  Serdar Kocaoğlu Yazı Arşivi
  28 Mart 2016 /   1944 Okunma

  Terörizm!

  Gün geçmiyor ki şehit haberi olmasın. Ülkemizde en doğusundan en batısına kadar her vatandaşımızın içi sızlıyor şehit haberlerini duydukça.

  İsterseniz 1984 yılından itibaren beşer yıllık dönemler ölen asker ve personel sayısına bir bakalım.1984-1990 yılları arasında ölen askeri-sivil toplamı:1619

   1991-1995                      “’                    ‘’             ‘’        :7298

    1996-2000                      “’                    ‘’             ‘’        :2287

   2001-2005                      “’                    ‘’             ‘’        :0346

   2006-2010                      “’                    ‘’             ‘’        :0706

  2011-2014                      “’                    ‘’             ‘’        :0210

   2015-2016                      “’                    ‘’             ‘’        :254-……

  Görüldüğü  1984 li yıllar da 7000 kusurlarda olan şehit sayısı 2002 den sonra   tekrar artarak sayı artmış ve 7 haziran seçimlerinden sonra neredeyse 500’leri bulma noktasına gelmiştir.

  İsterseniz şimdi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan”ın sözlerine bakalım.

  Bu anayasa ırkçıdır ama "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı" diye bir anlayışı getirmiştir. Bir çatışma var anayasada. Bir taraftan bir Kürt'ün kalkıp da Türk aleyhine konuşmasını suç unsuru telakki ediyor ama bir Kürt'ün aleyhine konuştuğun zaman onu alkışlıyor. Ee bu mantık çelişkidir. Üstünlük ancak Hakk'a olan yakınlıkla ölçülür.

                     (RP İstanbul İl Başkanı iken)(1993)

           2001

  ·           Artık antika saraylarına çekilip otursalar daha değerli olacaklar.

  (Necmettin Erbakan hakkında)

  ·           "Bizim liderler çekilmeyi bilmiyorlar. Hırsları aşırı. Rant ille de maddi olmaz. Bir de makamın zevki var. Bundan vazgeçemiyorlar. Belki de koltuğu bırakırsam kimse kapımı çalmaz diye düşünüyorlar." 

  ·           "Erbakan Hoca'yla çoktan koptuk. Aramızda maalesef uzun zamandır diyalog yok. Sadece düğünlerde, nikahlarda tesadüfen bir araya geliyoruz. Sanal ilişkiler denebilir. Yani hareketler gönülden gelmiyor." 

  ·           "Siyaset tıkanmış durumda. Partiler politika üretmiyor. Her şey liderin iki dudağının arasında. Milletvekili elini kaldırırken liderin, grup başkanvekilinin dudağına, gözüne bakıyor. Grupta başka davranıyor, kuliste başka konuşuyor. Bütün bunların altında lider sultası yatıyor."

  2003

  ·           Irak'ta savaşan kahraman erkek ve kadın Amerikan askerlerinin olabilecek en az kayıpla evlerine dönmeleri için dua ediyorum.

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı, 73 milyon için sigortadır. Bizi; Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i, Türk'ü, doğulusu, batılısı, güneylisi, kuzeylisi ile inananı, inanmayanı ile birleştiren bu üst kimliktir. Biz bir mozaiğiz.

  ·           (23 Kasım 2005, AKP grubunda)

  ·           Deniz Baykal, bana bir defa 'Türk milleti' demenin dersini vermesin, önce onun dersini alsın. Dünyada Türk ırkı yok mu? Var. Etnik unsur olarak Türk yok mu? ABD'de zenciler, beyazlar vardır. ABD vatandaşlığı üst kimlik kabul edilmiştir.(2005)

  ·           2012

  ·            1 Mart Tezkeresi'nin geçmesini isterdim. (Katıldığı televizyon programında 1 Mart tezkeresi ile ilgili sorulan soruya verdiği cevap)

  ·           2013

  ·             Bu süreçte kimse bizim karşımıza Kürtlükle de Türklükle de çıkmasın. Biz her türlü milliyetçiliği, ayaklarının altına almış bir iktidarız

  ·           2015

  ·           Varsa yoksa Kürt sorunu. Ne Kürt sorunu, artık böyle bir şey yok. Kardeşim neyin eksik senin. Bir Kürt olarak sen bu ülkede Cumhurbaşkanı oldun mu, oldun. Başbakan çıkardın mı, çıkardın. Daha ne istiyorsun.

  ·           Ben bir faniyim ve insanların davalarını fanilere bağlamaması gerekir. Bu sebeple, bu benim değil milletin davasıdır.[

  ·           Bizim tek derdimiz var: İslam, İslam, İslam…

  ·           Bu sözler uzayıp gidiyor.

  ·           Bu sözlere göre terörle mücadelede kim samimi ,kim değil okuyun siz karar verin.Çözüm süreci yalanını siz görün.

   

  ·           Tepkisiz Toplum Etkisiz Toplumdur.!

   

   

   

   


Yorum Yap