BALAYI

 • Serdar Kocaoğlu

  Serdar Kocaoğlu Yazı Arşivi
  19 Eylül 2018 /   6001 Okunma

  BALAYI


  Balayı kelimesinin evli çiftlerde bir anlamı vardır. Evliliklerinin ilk günlerinde baş başa olmak ve bir anısı olsun diye söylenmiştir. Evliliğin ilk günlerinden sonra hayat devam eder. Ekonomik sorunlar psikolojik ve toplumsal sorunlar, kişisel sorunlar bir yandan devam eder. Kişiler bilinçli ise ve sorunlar karşısında sabırlı ise birbirine danışarak evlilikteki sorunlarını aşarlar.

  Ama eşler sabırsız bilgisiz, bencil ve de despot bir yapıya sahip ise kaos başlar, sonuç boşanmayla sonuçlanır.

  Enflasyon artıyor. Cari açık çoğalmış, döviz kararmış, işsizlik canavarlaşıyor, şirketler önünü göremiyor. Havadan para kazananlar çoğalıyor ve şekil değiştiriyor.

  Suriye sınırında denetim elimizden gitme aşamasına gelmiş; Suriye bataklığında ayağımızı sokmuşuz, kolumuzu da içeri çekerek bizi iç savaşa ortak ederek; fatura ödetmek istiyorlar.

  Son seçimlerden sonra yönetimimiz şekil değiştirmiş. Hukukumuz tartışılır noktasına gelmiş.

  Mevcut iktidar 3 Kasım 2002 tarihinde seçim sonuçlarıyla iktidara gelmiş ve güle oynaya bir balayı yaşıyordu. Ne zamana kadar derseniz?

  Bu zamana kadar.

  Kendi iktidarında kendi yarattığı sorunların kendini aşmaya başladığı noktada ve artık toplumla kavga başladığı noktada boşanma kaçınılmazdır.

  Balayının kararını kim verdi ise boşanma kararını da verecektir.

  Balayının anısı tatlı olur, boşanmanın anısı acıdır.

  Tepkisiz toplum etkisiz toplumdur!

   

   


Yorum Yap