Özel Günler

‘Bu ülkeye gerçek demokrasi gelecek’

‘Bu ülkeye gerçek demokrasi gelecek’

DİRENİŞİMİZ O BÜYÜK GÜCÜNÜZÜ YIKACAK.
Akdeniz Üniversitesi'nde, ‘ Barış için Akademisyenler Bildirisi'ne imza attığı için KHK ile görevlerinden ihraç edilen Prof. Dr. Erdal Gilgil, KHK’ların darbeyi düzenleyenlere değil, ülkenin ilerici ve demokrat kesimlerini de hedef aldığını söylerken “Akademisyenlerin hiçbir suçu yoktur. Şuanda iktidarın birinci hedefi olmaya devam etmektedir. OHAL komisyonu şimdiye kadar 60 bin dosyayı incelediğini kamuya açıklamış durumda. Ama her ne hikmetse bu dosyaların içerisinde bir tane bile barış akademisyenlerine ait dosya yok.  Bu OHAL komisyonunun keyfi bir şekilde hareket ettiğini ne denli taraf tuttuğunun göstergelerinden biridir. Özellikle dosyalar bekletilmektedir” dedi.

Prof. Dr. Erdal Gilgil, direnişin devam ettiğini ve umutların yitirilmemesi gerektiğini şu cümlelerle ifade etti; “ Biz direnmeye devam ediyoruz. Hepimiz akademik çalışmalarımıza hayatımıza devam ediyoruz.  Hiç birimiz pes etmedik diz çökmedik. Bu küçük direnişimiz o büyük gücünüzü yıkacak. Başaracağız ve bu ülkeye gerçek anlamda demokrasi gelecek. Hiç kimse umudunu yitirmesin.”
Basın açıklamasının yapılacağı Attalos Heykeli çevresinde çok sayıda polis, sivil polis ve TOMA olması dikkat çekti.  Dilara AÇİKYİLDİZ 


Yorum Yap