Cevabı Antalya verecek

Cevabı Antalya verecek

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Antalya belediye başkan adaylarını açıkladı. AKP, Kepez’de Hakan Tütüncü ile yola devam kararı verirken, Muratpaşa’da Gökcen Özdoğan Enç, Konyaaltı’nda Gaye Doğanoğlu belediye başkan adayı oldular. AKP, Hatice Sekmen’le kadın belediye başkan adayı sayısını 3’e çıkardı..Aksu’da Halil Şahin, yeniden aday olurken, AKP’nin Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Emre Afacan olarak açıklandı.

CUMHUR İTTİFAKI ADAYLARI DA KÜRSÜDE

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Spor Salonu’ndaki aday tanıtım toplantısında AKP’li adaylardan sonra Cumhur İttifakı’nın MHP’li adaylarını da çağırarak tanıttı. Alanya’da mevut belediye başkanı Adem Murat Yücel, Kemer’de Yusuf Üras,  Korkuteli’nde Ömer Niyazi İşlek, Finike’de ise Nail Dülgeroğlu ittifakın MHP kanadının adayları olarak tanıtıldı.

Menderes Türel’i daha önce Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklayan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan dün de Antalya’da 19 ilçe belediye başkan adaylı açıkladı. Muratpaşa’da Gökcen Özdoğan Enç, Konyaaltı’nda Gaye Doğanoğlu belediye başkan adayı oldular. AKP, Hatice Sekmen’le kadın belediye başkan adayı sayısını 3’e çıkardı..Aksu’da Halil Şahin, yeniden aday olurken, AKP’nin Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Emre Afacan olarak açıklandı..

Erdoğan’ın Antalya Spor Salonu’nda tek tek kürsüye çağırarak tanıttığı AKP’nin belediye başkan adayları şu isimlerden oluştu : 

  • Antalya Büyükşehir Belediyesi - Menderes Tevfik Türel, Akseki - İbrahim Özkan(AKP mevcut belediye başkanı İsmet Uysal’ı yeniden aday göstermedi)Aksu - Halil Şahin, Demre - Süleyman Topçu Döşemealtı - Emre Afacan, Elmalı - Ümit Öztekin, Gazipaşa - Adil Çelik, Gündoğmuş -Mehmet Özeren, İbradı - Hatice Sekmen, Kaş - Mutlu Ulutaş(Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, ismi çizilen başkanlar arasında bulunuyor. Kepez - Hakan Tütüncü, Konyaaltı - Gaye Doğanoğlu, Kumluca - Hüsamettin Çetinkaya, Manavgat - Hasan Öz, Muratpaşa - Gökçen Özdoğan Enç, Serik - Enver Aputkan(Serik’te mevcut başkan Ramazan Çalık aday olamadı)

Erdoğan’ın Cumhur İttifakı’nın adayları olarak tanıttığı MHP’li isimhler ise şunlar : 

  • Alanya - Adem Murat Yücel, Kemer – Yusuf Üras,  Korkuteli - Ömer Niyazi İşlek, Finike - Nail Dülgeroğlu.

ANTALYA HEP SEFERİNDE YARALARINI SARDI

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, aday tanıtım toplantısındaki konuşmasında Antalya’yı felç eden fırtına ve hortumlara değinerek, şunları söyledi :  “Antalya her seferinde yaralarını sarıp hedefine yürümeyi başarmış bir şehrimizdir. Antalya'nın kutlu yürüyüşüne devam edeceğine inanıyorum. Bununla ilgili olarak ilgili bakanlarım zaten gerekli çalışmaları yaptılar ve ilk saha tespit çalışmalarına göre yaklaşık 100 milyon maddi zarar olduğu tahmin edilmektedir. Bütün bunlardan hareketlede gereği neyse bizler de yerine getireceğiz. Hortum gibi önüne gelen herşeyi yıkan sert rüzgarlar insan tedbirini aşan afetler dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de yaşanıyor. Tüm Antalya'mıza geçmiş olsun temennisini burada ifade ediyorum”


Yorum Yap