Pedallar Antalya için

Pedallar Antalya için

Tour of Antalya powered by AKRA, Argeus Travel & Events ile Yedi İletişim tarafından, Antalya Valiliği öncülüğünde ve AKRA – Barut Hotels ana sponsorluğunda ikinci kez düzenlenecek. Vali Karaloğlu, geçtiğimiz yıl çok iyi bir organizasyonun hayata geçirildiğini belirterek, “Tour of Antalya, kentin daha etkili bir cazibe merkezi olmasına katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

KARALOĞLU: MARKA OLACAĞIZ

Vali Münir Karaloğlu, toplantıda yaptığı konuşmada Tour of Antalya’nın geçtiğimiz yıl çok iyi bir organizasyon ile hayata geçtiğini belirterek, “Tour of Antalya iyi bir başlangıç yapmış olan henüz çiçeği burnunda bir markamız. Dünyanın en çok bilinen turizm destinasyonlarından biri olan şehrimizi daha etkili bir cazibe merkezi kılma yolunda çok ciddi katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bu manada, geçtiğimiz yıl, Tour of Antalya markamızı iyi bir kampanya ile kamuoyuna duyurmuş ve çok güzel bir organizasyonla hayata geçirmiştik. Şimdi daha güçlü ve daha zengin bir içerikle ikinci kez gerçekleştirme arzusunda ve gayreti içerisindeyiz. Geçen sene aldığımız geribildirimler ve bu yıl yapılan hazırlıklar gösteriyor ki Tour of Antalya, önümüzdeki yıllarda turizm başkenti şehrimizin en değerli spor markalarından biri haline gelecek” dedi.

TÜREL: ÇOK HEYECANLIYIZ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise Tour of Antalya’nın bisiklet sporu ve sağlıklı yaşam konusunda farkındalık oluşmasına destek olduğunu vurguladı. Türel, “Hem bisiklet seven hem de bisiklet yollarının çoğalması için yoğun çaba harcayan bir Belediye Başkanı olarak Tour of Antalya öncesinde çok heyecanlıyım. Tour of Antalya ve AKRA Gran Fondo Antalya gibi organizasyonları çok değerli buluyor ve destekliyoruz” diye konuştu. Barut Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut ise Antalya’yı bir bisiklet destinasyonu yapma hedefinden ayrılmadıklarını ve bu yolda emin adımlarla ilerlediklerini kaydetti. 

27 TAKIM VE 162 SPORCU

Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) 2019 takviminde 2.2 kategorisinde 4 günlük etaplı yol yarışı olarak yer alan ve 21-24 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek Tour of Antalya 2019’da 21 ülkeden üçü Pro-Kıta takımı olmak üzere 27 takım ve 162 sporcu mücadele edecek. UCI takviminde yer alan 2.2 kategori yarışlarında en fazla iki Pro-Kıta Takımı yarışsa da Tour of Antalya’ya tanınan özel hak sayesinde Antalyalılar üç Pro-Kıta Takımı’nı aynı anda izleme fırsatı bulacaklar.

ORGANİZASYONA KATILACAK TAKIMLAR

PRO-KITA TAKIMLARI: Corendon-Circus (Belçika), Nippo Vini Fantini Faizane (İtalya), Israel Cycling Academy (İsrail).

KITA TAKIMLARI: Salcano Sakarya (Türkiye), Adria Mobil (Slovenya), Akros – Thömus (İsviçre), Bike Aid Germany (Almanya), CCC Development Team (Polonya), Kometa Cycling Team (İspanya), Leopard Pro Cycling (Lüksemburg), Lviv Cycling Team (Ukrayna), Minsk Cycling Club (Belarus), Monkey Town – A Bloc CT (Hollanda), Tarteletto – Isorex (Belçika), Team Felbermayr Simplon Wels (Avusturya), Team Wiggins Lecol (Büyük Britanya), Tirol KTM Cycling Team (Avusturya), Vino – Astana Motors (Kazakistan).

MİLLİ TAKIMLAR: Danimarka, Estonya, Letonya, Rusya.

KULÜP TAKIMLARI: Torku Şekerspor (Türkiye), Brisaspor (Türkiye), Fiberli Antalyaspor (Türkiye), Club De La Defense (Fransa), Team Named Rocket (İtalya). Kubilay ELDEMİRCİ


Yorum Yap