‘KAÇAK ŞEBEKESİ bedelini ödeyecek’

‘KAÇAK ŞEBEKESİ bedelini ödeyecek’


Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, mecliste yaptığı konuşmada Kızıllı, Odabaşı, Başköy ve Kirişçciler bölgesindeki kaçak yapı sayısının ciddi oranda arttığına yönelik iddialara yanıt verdi: “Bölgenin hava fotoğrafları elimizde, buna göre kaçak binalar tek tek yıkılacak. Bunu istismar eden rant şebekelerinin kim olduğunu biliyoruz. Yaptıkları sahtekarlığın bedelini ödeyecekler.”

‘KAÇAK ŞEBEKESİ  bedelini ödeyecek’

‘KAÇAK ŞEBEKESİ bedelini ödeyecek’

Kepez Belediyesi Şubat Ayı olağan meclis toplantısı, Başkan Hakan Tütüncü’nün başkanlığında toplandı. 11 gündem maddeli meclise gündem dışı yapılan konuşmalar damga vurdu.


ŞEBEKE BEDELİNİ ÖDEYECEK

Kepez meclisinde polemik yaratan ikinci konu ise MHP’den istifa ederek bağımsız üye olan Adnan Kabaağaç tarafından gündeme getirildi. Kabaağaç, yaptığı konuşmada Kızıllı, Odabaşı, Başköy ve Kirişçciler bölgesindeki kaçak yapı sayısının ciddi oranda arttığını iddia ederek belediye tarafından acilen önlem alınması önerdi.

Başkan Tütüncü, Kabaağaç’ın endişelerine katıldığını ancak bu konuda çalışma yaptıklarını ve konuyu istismar eden rant şebekelerinin sahtekarlıkların bedelini ödeyeceklerini kaydetti. Tütüncü, şöyle konuştu: “İmar barışını istismar etmeye kalkanlar bizi karşılarında bulurlar. Yapı kayıt belgelerinin süreci başlıyor. Bölgenin hava fotoğrafları elimizde, buna göre kaçak binalar tek tek yıkılacaktır. Bunu istismar eden rant şebekeleri var. Burada vatandaş arsa satanların kim olduğunu biliyoruz. Yaptıkları sahtekarlığın bedelini ödeyecekler.”

“UCUBE BİNA” KAZANILMIŞ HAK!

Mecliste, Sakarya Caddesi üzerinde Kepez Kaymakamlığı’nın hemen karşısında bulunan ve ‘ucube bina’ diye tanımlanan yapı da tartışmalara neden oldu. Başkan Hakan Tütüncü, MHP grubunun gündeme getirdiği binayla ilgili ne kendisinin ne de Kepez Belediyesi meclisinin hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacağını söyledi. Tütüncü şöyle konuştu: “Bu ucube bina Kepez Belediyesi kurulmadan önce yani 19 Ekim 1990 yılında Hasan Subaşı döneminde yapıldı. O yüzden biz bu konuyla ilgili sorumlu. tutulamayız. Kazanılmış bir hak olduğu için de bir şey yapamıyoruz.”

KONUTTAN ÖZEL SAĞLIK TESİSİNE

Olağan meclisin 6’ncı gündem maddesinde görüşülen Emek Mahallesi’ndeki 2 parsel taşınmazın konut alanından özel sağlık tesisine (Şelale Tıp Merkezi)dönüştürülmesine ilişkin hazırlanmış olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği komisyondan geldiği şekilde kabul edildi. Kubilay ELDEMİRCİ


Yorum Yap