Sarayın Sosyetesi vardır

Sarayın Sosyetesi vardır

BELEDİYELERİMİZDE ASGARİ ÜCRET 2200 TL

Saraydan alınan kararlarla ülkenin yönetilemeyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Muhittin Böcek, Konyaaltı’nı Antalya’nın en güzel ilçelerinden biri haline getirdi. Şimdi bütün Antalya’yı yaşanabilir kent haline getireceğim diyor. Biz kendisine güveniyoruz. Muhittin Böcek Antalya’yı dünyanın en önemli şehirlerinden bir haline gelecek. Turizm tarım iklim konusunda olağanüstü artıları var” dedi.
Toplantıda işçilere seslenen Kılıçdaroğlu, “Bizim belediyelerimizde asgari ücret 2200 liradır. Diğer AKP’li ve MHP’li belediyelerde 2020 liradır. Bütün işçi kardeşlerime sesleniyorum asgari ücret 2200 lira olmasını istiyorsan CHP’li belediyeye oy vereceksin. İYİ parti belediye başkan adaylarımıza gözü kapalı vereceksiniz” diyerek işçilerden oy beklediği açıkladı. 
ÜRETİCİYİ ‘TERÖRİST’ İLAN ETTİLER 
Türkiye’nin üreterek güçlenmesinin önemini anlatan Kılıçdaroğlu, “Antalya, Türkiye’yi besleyebilir bir tarım kenti. Ama tepede oturan bir yönetici esnafı çiftçiyi, hal esnafını, seracıyı terörist ilan ediyor. Bunlar alın teri döktü. Bir hata varsa o da AKP’ye oy vermesi. Antalyalı çiftçi, hal esnafı, AKP’ye dersini verecek. Gübreye zam yaparsın, elektriğe, mazota, ilaca zam yaparsın. Bunlara kimse bir şey demez. Ama üreticiye neden pahalı satıyorsun diyor. Zarar mı etsin?  Çiftçi nasıl yapacak? Muhittin Böcek eşliğinde Antalya’da tarım büyüyecek” dedi.
SARAYIN SOSYETESİ VARDIR
Saraydan siyaset yapılmayacağını aktaran Kılıçdaroğlu, “Sarada işsiz ve yoksul var mı? Sarayın sosyetesi vardır bunu sakın unutmayın. Hiç birisi sokakta para kazanan insanın derdi nedir bilmiyor. Biz işte bu tabloyu ter düz edeceğiz. Bizlerin olduğu belediyelerde hiçbir çocuk yatağa aç gitmeyecek. Bizim amacımız herkesin kazandığı ve huzur içinde yaşadığı bir Türkiye. Antalya saraydan mı yönetilmeli yoksa Antalya’dan mı yönetilmeli” diyerek saray belediyeciliği yapmayacaklarını vurguladı. Dilara AÇİKYİLDİZ


Yorum Yap