Antalya’yı saraydan değil Antalya’dan yöneteceğiz

Antalya’yı saraydan değil Antalya’dan yöneteceğiz

CHP Antalya İl Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel,  AKP ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı adaylarının projelerini tanıtmak yerine, Millet İttifakı adaylarına ‘terörist’ gibi ifadelerle saldırdıklarını belirterek, “ Böyle seçim kazanılmaz, zehirli ve kirli bir dil bu” dedi..

DSP AKP’NİN TEKNESİNE SU TAŞIYOR

Özgür Özel,  CHP ve İYİ Parti’nin ülkenin birlik beraberliği için Millet İttifakı’nda bir araya geldiğini vurgulayarak,  CHP’den ayrılıp, DSP’den aday olanlara yönelik olarak şunları söyledi :  “Birileri aday olamadıkları,  aday gösterilme ümidi dahi olmadığı için bir başka partiye gidiyorlar.  Bu hareket,  Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Antalya’da teknesine su taşımaya ekmeğine yağ sürmeye çalışmaktır.  Sosyal demokrat görünümdeki birtakım partililerin aday yapılmaları için önlerinin açıldığının her türlü kolaylaştırmanın yapıldığını farkındadırlar. Millet İttifakı’nın CHP ve İYİ Parti'nin adayları Antalya’da seçimi kazanabilecek ve Cumhur İttifakı’na karşı başarılı olabilecek yegâne adaylardır. Bunun dışındaki her türlü seçmen davranışı sarayın planının bir parçası olacaktır.”

SÜLEYMAN SOYLU AKLINI BAŞINA ALSIN

Özel, Dışişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun görevlerinin tamamını bir kenara bırakıp, yerel seçim propagandası yaptığını vurguladı. Özel, “Soylu, adaylarını da küçük düşürecek tarz ve üslupta pervane gibi dönmektedir. Temel dayanak noktası ise Millet İttifakı’na ‘terör’ yaftası gibi söylemleri barındıran zehirli bir dil. Soylu, aklını başına toplamalıdır. Vatandaşı saf yerine koyuyorlar ama cevabı 31 Mart’ta AKP’yi siyasetin rafına koyan vatandaşlar verecek” dedi.

YAZIKLAR OLSUN DİN TÜCCARLARINA
AKP Şanlıurfa Milletvekili Kazım Gürpınar’ın  ‘Emaneti bize verirseniz Allah mahşerde hesap sormaz’
sözlerini hatırlatan Özel, bu söylemlerin cehalet ürünü olduğunu dile getirirken, “Belediye kaybetmemek için insanların Allah inancını istismar ediyorsanız, olmaz olsun sizin gibi Müslüman. Yazıklar olsun din tüccarlarına. Oy vermeyenlere cehennemi gösterenler siyaseten gerçek cehennemi 31 Mart’ta görecekler”  dedi.  Özel, Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Devlet Bahçeli’nin yapılan anketlere güvenmediklerini ilişkin açıklamalarını şöyle eleştirdi:  “Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra Devlet Bahçeli de  ‘ankete güvenmiyoruz’ demiş. Biliyoruz ki senin konuşmalarında saraya bağlı. Tükendikleri için anketlere küsme mecburiyetinde kaldı.- Ben anketlerle yürürüm- diyen Recep Tayyip Erdoğan şimdi anketlere küsmüş. Anketten kaçarsın ama 31 Mart’ta seçim var.” 
YARGI SARAYIN SİPARİŞLERİNİ UYGULUYOR

Cumhuriyet Halk Partisi adına yapılan basın toplantısının ana konusunun Eren Erdem’in haksız ceza ve tutukluluğuna devam kararı olduğunu söyleyen Özgür Özel, “Eren Erdem, suçlamalarının tamamının yalan olduğunu söyledi. Uzunca yargılama ve haksız tutukluluk süreci geçirdi. Geçtiğimiz ay heyet kendisini tutukluluğuna gerek olmadığını düşünerek serbest bıraktı. Ama pek çok davada olduğu gibi onu bıraktırmam diyen saray, Silivri cezaevinde tuttu. Başka mahkemeye başvurulup tutukluluğunun devamına karar verildi. Şimdi kendisini serbest bırakan mahkeme terör örgütü mensubu olamamakla birlikte yaptığı haber ve etkinliklerle terör yararına olması iddiasıyla dört yıl tutukluluk verdiler. 
Bu tutum sarayın siparişine cevap vermektir. Mahkeme kararını reddediyoruz” dedi. Özel’in basın toplantısına CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Antalya Milletvekilleri Çetin Osman Budak, Cavit Arı ile Aydın Özer, Kepez Belediye Başkan adayı Murat Dinç ile Konyaaltı Belediye Başkan adayı Semih Esen de katıldı.

Dilara AÇİKYİLDİZYorum Yap