ÇILGIN DEĞİL akılcı projeler

ÇILGIN DEĞİL akılcı projeler

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 5 yılı değerlendirdiği ve yeni dönem projelerini açıkladığı tanıtım toplantısında, AKP’li Menderes Türel’e çılgın proje göndermesinde bulundu. Uysal, “Fast food yaklaşımlarla bir kamu yönetimi icrası mümkün değil. Çılgın projelere gerek yok. Akılcı projelere, insanlarını hayatını değiştiren projelere ihtiyacımız var” diye konuştu.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın 5 yılı değerlendirdiği ve yeni dönem projelerini açıkladığı tanıtım toplantısı, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Millet İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek’in yanı sıra CHP Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, Aydın Özer, Cavit Arı, Rafet Zeybek, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Şahin, İYİ Parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, meslek odaları ve sendikalardan çok sayıda temsilci katıldı. Başkan Ümit Uysal, projelerinin tanıtımına başlamadan önce Büyükşehir Belediye Başkan adayı Böcek’i sahneye davet etti. İki başkanın selamlaşmasından sonra söz alan Başkan Böcek, “Ben sen yok biz varız. Biz birlikte yaparız” diye konuştu ve büyük alkış aldı.

ÇILGIN PROJELERE GEREK YOK

Başkan Uysal, toplantıda ilk olarak 5 yıl içinde yaptığı hizmetlerini ardından da önümüzdeki dönemde hayata geçireceği projelerini katılımcılarla paylaştı. Görev yaptığı 5 yıl boyunca temel belediyecilik, sosyal belediyecilik alanlarında bir standardı oluşturmak için mücadele ettiklerini kaydeden Uysal, “Fast food yaklaşımlarla bir kamu yönetimi icrası mümkün değil. Çılgın projelere gerek yok. Akılcı projelere, insanlarını hayatını değiştiren projelere ihtiyacımız var. Bir kule dikmekle hayat değişmez. Unutmamalıyız ki, paramız yani belediyelerin bütçesi hayatının değiştirilmesini isteyen insanlardan geliyor” dedi. 

BELEDİYELER ‘ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARMA’ MECRASI DEĞİL

Konuşmasında belediyelerin bir ‘şapkadan tavşan çıkarma’ mecrası olmadığını kaydeden Uysal, “Hedefimiz toplumun tamamıyla bir sosyal kalkınma. Muratpaşa’da kadın, engelli, çocuk, genç, yaşlı tüm komşularımıza eğitimden sağlığa, sosyal hayattan istihdama kadar her alanda eşit bir şekilde sunduğumuz hizmetlerle bir yaşam standardı oluşturmaya çalıştık. Bu hizmetlerimizi kesintisiz ve artırarak devam ettireceğiz” diye konuştu.

“KATILIMCI BÜTÇE” DÖNEMİ

Turunç Masa’yla başlayan Muratpaşa sakinlerinin belediye yönetimine katılma sürecini daha da geliştireceklerini vurgulayan Uysal, mahalle meclisleri, bu meclislerini biraraya geldiği mahalle meclis konseyleri, çocuk, gençlik ve kadın meclisleriyle Muratpaşa’da “Katılımcı Bütçe” döneminin başlayacağını söyledi.  Katılımcı Bütçe sürecinin en önemli aktörünün bu dönemde yapımı gerçekleştirilen Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri olacağının altını çizen Uysal, merkezin Kent Akademisi, Kent Enstitüsü ve Tasarım Atölyesi ile daha da zenginleşeceğini söyledi.

ALTIN PORTAKAL DÖNÜYOR

Muratpaşa Belediyesi olarak Antalya Film Festivali’nde ulusal uzun metraj yarışmasının kaldırılması karşısında söyleşiler ve film gösterimleriyle önemli bir farkındalığı sürekli güncel tuttuklarını söyleyen Uysal, “Kısa, belgesel ve uzun metraj ulusal film yarışmaları kaldırılan Antalya Film Festivali’ne kimliğini yeniden kazandıracağız” dedi. Uysal, açıklamalarının sonunda Muratpaşa’da sevgi ve saygının hakim olduğu, açıklık ve şeffaf, ortak akıl arayışının her zaman gündemde olduğu ve günlük yaşamı kolaylaştıran projelerle kesintisiz devam edeceğinin de altını çizdi. Kubilay ELDEMİRCİ

 

 


Yorum Yap