ANTALYA’DA MİLLET KAZANACAK

ANTALYA’DA MİLLET KAZANACAK

Kadından Sorumlu eski Devlet Bakanı Önay Alpago, Gazipaşa ve Antalya için yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. Millet İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhitin Böcek ve Gazipaşa Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Yılmaz’ın umut ve inanç verdiğini aktaran Alpago, “İki aday da mükemmel. Seçimleri millet kazanacak” dedi.  

 

Gazipaşa Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Yılmaz’a destek için Gazipaşa’ya gelen Kadından Sorumlu eski Devlet Bakanı Önay Alpago,  izlenimlerini gazetemize aktardı. Samimi tavrıyla esnaf ziyaretleri ve Tıp Bayramı dolayısıyla yapılan hastane, sağlık ocağı ziyaretlerinde büyük ilgi gören Alpago, yerel seçimleri değerlendirdi.

Songül Başkaya:İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi millet ittifakının Gazipaşa Belediye Başkan Adayı Sayın Mehmet Ali Yılmaz’ın CHP İlçe örgütüyle ve İYİ Parti’nin desteğiyle yaptığı ziyaretlerde bulundunuz. Nasıl bir ortam gördünüz? Durum nedir?

·         Önay Alpago:Açıkçası ben tahmin ettiğimden daha canlı, daha ilgili ve bize daha yönelik bir sosyal yapı gördüm. Bundan da çok mutlu oldum. Sanıyorum hem Gazipaşa adayımız hem Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayımız hem de yurttaşlarımızın birlikte geliştirdikleri bir birliktelik görüntüsü ve inandırıcılıkla seçmen üzerinde etkili olmuş. Gittiğimiz her yerde insanların kimi zaman sözleriyle kimi zaman gözleriyle büyük destek verdilerini gördüm ve bundan çok mutlu oldum.

Songül Başkaya: Türkiye’de son dönemde yerel seçimden çok sanki bir genel seçim havası var gibi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan’ın bizzat sahalarda miting alanlarında olması, önemli büyük kentlere dair, büyükşehirlere dair adaylardan daha çok ön plana çıkması ve tabloyu da ekonomik alanın yaratacağı gündemden çok siyasi ve bir takım manipüle edilecek söylemlerle farklı noktalara çekmesi sonrasında durum seçimleri nasıl etkiler? Seçmen bunu nasıl görüyor sizce?

HABERYorum Yap