Akıncı’dan işbirliği çağrısı

Akıncı’dan işbirliği çağrısı

ANSİAD Başkanı Akın Akay Akıncı, yerel yönetimlerin Antalya’nın ihtiyaçlarına cevap verebilmeleri, çalışmalarında sürekliliğin devam edebilmesi adına iş birliklerini önemsediklerini belirterek, “Alt yapıdan imara, eğitimden kültüre, toplu taşımadan kent planlamasına kadar, hayata geçirilmesi noktasında ANSİAD olarak her an göreve hazırız” dedi.

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (ANSİAD) Nisan Ayı Olağan Toplantısı Akra Hotel’de gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü ANSİAD üyesi Berkay Bahar’ın gerçekleştirdiği toplantının konuğu Yalın Enstitü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın İpbüken oldu. Toplantıya, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkan Yardımcısı Ali Eroğlu, Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Başkanı Abdullah Erdoğan, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KONYSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Kaplan ve ANSİAD üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı yaptı.

REFORMLAR HAYATA GEÇİRİLMELİ

Yoğun seçim takviminin özelikle ekonomik reformların gecikmesinde en büyük etken olduğunun altını çizen Akıncı, “Beklentimiz 4,5 yıllık seçimsiz uzun dönem içinde en önemli gündemimiz olan ekonomik reformların hayata geçirilmesindeki kararlılık olmalıdır. Dolayısıyla iş dünyasının bu beklentilerinin kısa vadeli hiçbir siyasi hesaba takılmamasını umut ediyoruz. Ayrıca önümüzdeki süreç ekonomik ve yerel kalkınma hedeflerinin gerçekleştirilebilmesi için önemli bir fırsat olmakla birlikte, kalıcı çözümlerin konuşulması ve üretimin arttırılması bakımından da çok ciddi bir dönem” dedi.

TARIM VE TURİZM PROJELERİ BAŞLATILMALI

Akıncı, Antalya yerelinde tarım ve turizm odaklı projeler ile ilgili çalışma başlatılması gerektiğinin altını çizerek, “Yanlış uygulamalar neticesinde kaybolan tarım arazileri ve Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi Antalya, gerek destinasyonlarıyla gerek turizm çeşitliliğiyle ve kültürel mirasıyla uluslararası arenada aktif bir şekilde temsil edilmelidir. Kent dinamikleri olarak önümüzdeki süreçte bu konuda projelerimizi ve katkılarımızı sunmaya her zaman hazırız” diye konuştu.

ANSİAD OLARAK GÖREVE HAZIRIZ

Yerel yönetimlerin Antalya’nın ihtiyaçlarına cevap verebilmeleri, çalışmalarında sürekliliğin devam edebilmesi adına iş birliklerini önemsediklerini kaydeden Akıncı, şöyle devam etti: “Seçim süreci öncesinde Sayın Muhittin Böcek’e ve bütün belediye başkanlarımıza da sözlü olarak ilettiğimiz üzere alt yapıdan imara, eğitimden kültüre, toplu taşımadan kent planlamasına kadar, hayata geçirilmesi noktasında ANSİAD olarak her an göreve hazır olduğumuzu belirtir, seçilmiş olan bütün belediye başkanlarına tekrar başarılar dileriz.”

 ANTALYA’YA ÖVGÜLERDE BULUNDU

Toplantının konuğu Yalın Enstitü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın İpbüken ise temel amaçlarının müşterinin istediği ürünü istediği zaman ve miktarda eksiksiz sunmak olduğunu

söyledi. Antalya’nın dünya turizm pazarında üst düzey turizm ve konaklama öğelerine sahip olduğunu kaydeden İpbüken, “Antalya; tarih, doğa, insan, ulaşım, altyapı gibi öğeleri barındırıyor. Turizm hizmet sektöründe de çok büyük alt yapılar yaparak üst düzey turizm segmentini hedeflemektedir” dedi.

SEKTÖRLERE DESTEK VERİLMELİ

Türkiye’nin sanayi, hizmet, ticaret sektörlerinde dünya ile rekabet edebilmesine katkıda bulunmak için öncelikle Türkiye sınırları içinden başlanması gerektiğini dile getiren İpbüken, “Sanayi veya hizmet sektöründe faaliyet gösteren, özel veya kamu kuruluşlarının tümüne, rekabet güçlerini artırmak ve müşterilerine daha iyi hizmet vermelerini sağlamak yönünde destek verilmeli” dedi. Kubilay ELDEMİRCİ

 


Yorum Yap