"Zafer Hepimizin! "

 • Ziya Nur Sezen

  Ziya Nur Sezen Yazı Arşivi
  23 Ağustos 2019 /   870 Okunma

  "Zafer Hepimizin! "

  Bursa Nilüfer İlçe Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda çok anlamlı ve görkemli bir etkinlik yapmaya hazırlanıyor.

   

  30 Ağustos Zafer Bayramına yönelik anlamsız sözleriyle gündeme gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanının söylemlerine karşı, 30 Ağustosun, yani zaferin, herkesi ilgilendiren bayram olduğunu göstererek, bu günü ölümsüz kılmayı planlayan Nilüfer Belediyesi, 30 Ağustos Cuma günü İbrahim Yazıcı Stadı zemininde, ortasında ZAFER HEPİMİZİN yazısı bulunan bir Türkiye haritası oluşturmak için halka duyuru yaptı. Aşağıda etkinliğin nasıl yapılacağına dair açıklamaların da yer aldığı duyuruyu sizlere iletmek istedim.

   

  Bu bağlamda bir de sorum ve çağrım olacak. Sorum şu; Acaba biz Antalya’da Nilüfer Belediyesi ile eşzamanlı olarak bu etkinliğin benzerini gerçekleştiremez miyiz?

   

  Çağrım da Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e, Muratpaşa Belediye Başkanımız Av.Ümit Uysal’a, Konyaaltı Belediye Başkanımız Av.Semih Esen’e, Kepez Belediye Başkanımız Av.Hakan Tütüncü’ye ve Döşemealtı Belediye Başkanımız Mim.Turgay Genç’e... Merkezde veya ilçelerimizin birinin sınırlarındaki bir stad veya geniş alanda bu etkinlik planlanamaz mı? Nilüfer Belediyesi ile iletişim kurulup, planlama örneği alınır ve etkinlik önümüzdeki bir hafta içinde halka duyurulup, organize edilebilir diye düşünmekteyim.

   

  Benden teklif etmesi, ilgilenip ilgilenmemek Belediye Başkanlarımıza kalmış bir durum. Bekleyip görelim...

   

  Bakın Bursa Nilüfer Belkediyesi nasıl yapacakmış organizasyonu. Aşağıdaki yazılar belediyenin Bursa halkına yaptığı duyuru metnidir.

   

  “ 30 Ağustos Cuma günü İbrahim Yazıcı Stadyumu'nda saat 17:00'de açılacak kayıt masalarına kayıt yaptıracaksınız.


  Unutmayın! Bu etkinlik tamamen o gün orada bulunan ve ilk kayıt yaptıran 7835 kişi ile gerçekleşecektir. Etkinlik öncesinde kayıt ya da rezervasyon gibi bir ihtimal olmayacaktır.
  Kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra giriş kapılarına yönlendirileceksiniz.


  Etkinlik alanına girişler 2 kapıdan gerçekleşecek ve alanda yapılacak duyurulara göre girişe yönelmeniz istenecektir. Giriş için sıraya girdiğiniz zaman size içeride durmanız gereken noktanın numarasının yazılı olduğu bir etiket ve tişört verilecek. Alan görevlisinin sizi sahaya çağırması ve yardımıyla haritadaki yerinizi bulacaksınız.

   

  İlk gelen 1051 kişi Türkiye haritasının ortasında bulunacak ZAFER HEPİMİZİN yazısını oluşturacak. Bu yazıyı oluşturan noktalarda duracak olan katılımcılara KIRMIZI, yazıyı çevreleyen ve haritayı tamamlayan diğer noktalarda duracak olanlara da BEYAZ tişörtler dağıtılacak.

   

  Tüm katılımcıların alanda yerini alması sonrasında yapılacak anonsun ardından yaklaşık 30 dakika boyunca hareketsiz kalacak ve bu eşsiz görüntünün bir parçası olacaksınız.
  7835 kişinin İbrahim Yazıcı Stadyumu'nda bir araya gelerek oluşturacağı Türkiye haritası, hava fotoğrafları ile ölümsüzleşecek, tüm etkinliğin hazırlık sürecini ve tamamlanmasını içeren video belgeseller de tarihe bırakılacak.

   

  Bu organizasyonda 13 yaşından küçükler ne yazık ki güvenlik nedeniyle yer alamayacak.
  Hem güvenlik açısından hem de taşıma zahmetinden kurtulmak için etkinlik alanına çanta ile gelmemelisiniz.


  Etkinlik alanında katılımcılara su ve kumanya dağıtımı yapılacaktır.

   

  Nilüfer Metro İstasyonu'ndan etkinliğin yapılacağı İbrahim Yazıcı Stadyumu'na Saat: 15.00’ten itibaren sürekli ring seferleri olacaktır. ”

   

  Ne dersiniz, Antalya olarak paralel bir etkinlik de biz yapsak fena mı olur?

   

  Herkese güzel bir hafta sonu diliyorum...           


Yorum Yap