CHP’de “Ömer Melli” Rüzgarı

 • Ziya Nur Sezen

  Ziya Nur Sezen Yazı Arşivi
  21 Ocak 2020 /   822 Okunma

  CHP’de “Ömer Melli” Rüzgarı

  Cumhuriyet Halk Partisi’nde Kurultay yaklaştıkça ilçe ve il kongreleri ardarda yapılmaya ve yeni dönemde yerel teşkilatlarda partiyi yönetecekler belirlenmeye başladı.

   

  Antalya bağlamında da ilçe başkan ve yönetim kurulları belirlenirken, il başkanlığı için aday olanların isimleri de ortaya çıkıyor.

   

  İlçe kongrelerinin tamamlandığı günümüzde, İl Başkanlığı için resmi olarak adaylığını açıklayan iki isim çalışmalarını hızla yürütürken, yeni aday isimleri de basında ve sosyal medyada telaffuz edilmeye aynı hızla devam ediyor.

   

  İçinde bulunduğumuz dönem İl Başkanlığını yürüten Ahmet Kumbul ile iki kez milletvekili adayı olmuş parti emektarı Nusret Bayar adaylıklarını resmen açıklayan adaylar. Çalışma ofisleri açıldı, ilçe başkanlık seçimleri için ilçe ilçe koşturuldu. Yemekler veriliyor.

   

  Hatta sayın Kumbul, seçim çalışmalarının yoğunluğuna kendini kaptırıp, grup toplantılarını ihmal etti diye, parti içinde ve dışında eleştirilere maruz kaldı. Neyse ki, ilçe seçimleri sona erdi ve Başkan grup toplantılarına geri döndü.

   

  Şu sıralarda, bu iki aday dışında, Başkanlık için adı geçen bir parti büyüğünün, özellikle Ankara’ya çağrılıp, Genel Başkanla görüşmesi, Antalya bazında yepyeni bir senaryoyu ve heyecanı gündeme getirdi.

   

  Bahsettiğim isim partinin önceki dönemlerde İl Başkanlığını yapmış, önceki seçimlerde Muratpaşa İlçe Belediye Başkan adayı olan Ömer Melli.

   

  Adı açıklanan iki adayla ilgili olarak çeşitli çekinceler ileri sürenler, bir uzlaşı adayının adını ararlarken, Ömer Melli adının ortaya çıkması, bu kesimde olumlu olarak karşılandı ve heyecan yarattı.

   

  Kendisinin Ankara’da Genel Merkezle görüşmesi, bu görüşme isteğinin Genel Merkezden gelmiş olması da, Ömer Melli adının Başkanlık için çok güçlendiği imajını da birlikte getirdi.

   

  Ancak burası Türkiye, burada neyin ne olacağı son ana kadar belli olmaz.

   

  Kesin olan bir şey varsa, yumuşak kişiliği ve deneyimi ile Ömer Melli’nin bir çok delegenin kendine yakın gördüğü isim olması.

   

  Sayın Melli “ Adayım ”  dedi, ama kesin adaylık başvurusunu sanırım daha yapmadı. Anladığımız kadarıyla Ankara’nın tavrının netleşmesini bekliyor. Durum kesinleşince daha etraflıca konuşacağız.

   

  Elbette diğer adaylar da deneyimli ve donanımlı kişiler. Onların da Antalya için yapacakları var.

   

  Neyse, CHP ve Antalya için hayırlısı neyse o olsun.


Yorum Yap