KORONA GÜNLERİNDEN İNSAN MANZARALARI

 • Ziya Nur Sezen

  Ziya Nur Sezen Yazı Arşivi
  9 Nisan 2020 /   984 Okunma

  KORONA GÜNLERİNDEN İNSAN MANZARALARI

  EDERİ BİR SİYASİ KOLTUK OLANLAR…

   

  Siz Hastalar… Sizi tedavi eden doktorlara "HANGİ PARTİYE OY VERDİNİZ" diye soruyor musunuz?

   

  Siz Tıp Mensupları… Size gelen hastalarınıza "HANGİ PARTİYE OY VERDİNİZ" diye soruyor musunuz?

   

  Siz yolda yürürken, yere düştüğünü gördüğünüz bir kişiyi kaldırmak için koşarken, "HANGİ PARTİYE OY VERDİNİZ" diye sorup, öyle mi yardım ediyorsunuz?

   

  Siz pazarda satış yaparken, tezgahınızdan sebze ya da meyve satın alan müşteriye "HANGİ PARTİYE OY VERDİNİZ" diye sorup, öyle mi satış yapıyorsunuz?

   

  Bu soruları yüzlerce örnekle çoğaltabiliriz...

   

  İnsanlık tarihinin yeniden yazıldığı, dünyada ekonominin, siyasetin, sınırların sarsıldığı ve "ÜLKE OLARAK SARSILIP, KENDİMİZE GELMEMİZ GEREKTİĞİ" bu günlerde;

   

  “SADECE ÖLÜME KARŞI YAŞAMIN”, “SADECE İNSANLIK DEĞERLERİNİN ÖNE ÇIKTIĞI” bu günlerde;

   

  Basit, insanlık ve hukuk dışı, amacı sadece siyaset yapmak olan davranışlarda bulunan, ederi sadece bir siyasi koltuk olan kişileri,

   

  "YÜCE TÜRK MİLLETİNİN TEMİZ YÜREKLİ, VİCDANLI, VATANSEVER VE AHLAKLI VATANDAŞLARININ AKLINA VE BUNDAN DOĞACAK DEMOKRASİ ANLAYIŞINA HAVALE EDİYORUZ."

   

  BAĞIŞ ve MASKE KONUSUNDA MASKELERİ DÜŞENLER…

   

  * Belediyelerin bedava dağıttıkları, Cumhurbaşkanı’nın bedava dağıtılması için direktif verdiği maskeyi, birileri halka tanesi 5-10 liradan satıyor.

  EN AZINDAN “FIRSATÇILIKTIR, AVANTACILIKTIR…”

   

  * Devlet halka yapacağı yardımı halktan topluyor. Yardım Kampanyası yapmak, kanunen kendilerine tanınmış bir hak, hatta görev olan Belediyelerin başlattığı kampanyalar, banka hesapları dondurulmak suretiyle engellenmeye çalışılıyor.

  EN AZINDAN “AYIPTIR…”

   

  * T.C. Merkez Bankası, Devletimizin açtığı kampanyaya "BAĞIŞ" yapıyor. Kimse soruyor mu, “KİMİN PARASINI KİME BAĞIŞLIYORSUNUZ?” diye. Oradaki para Türk Halkının ve harcanacağı yerler kanunla belirlenmiş. Peki, soralım… “Merkez Bankası Yasasında Bağış Yapma kalemi var mı?”


  EN AZINDAN “KİTABINA UYDURMAYA UĞRAŞMAKTIR, AYMAZLIKTIR…”

   

  * Para Babaları Kampanyaya bağış yapıyor, sonra "VERGİDEN DÜŞÜYORLAR". 

  EN AZINDAN “UTANMAZLIKTIR...”

   

  Sevgili arkadaşım Derya Dağaşan Özaydın’la sohbete devam ettikçe, gündeme dair bu konular aklımıza geliyor, ben de buraya taşıyorum. Kendisi ile sohbetlerimiz sürdükçe burada ortak aklın ürünü yazılar okumaya devam edeceksiniz.

   

  Sağlıklı Günler Hepinize…


Yorum Yap