Merhaba!

 • Ziya Nur Sezen

  Ziya Nur Sezen Yazı Arşivi
  22 Temmuz 2019 /   697 Okunma

  Merhaba!

  Yeniden Merhaba...

   

  Bu günden itibaren yeniden sizlerle olmaya, Antalyamızın sanattan, siyasete, spordan kültüre her alanında gördüklerimi, duyduklarımı, olumlu, olumsuz her gelişmeyi bu köşede irdelemeye, sizlere işin doğrusunu aktarmaya çalışacağım.

   

  Sizinle olmadığım bir kaç ay içinde Antalyamızda olumlu ya da olumsuz nice olaylara şahit olduk. Seçimlerden çıkan değişim rüzgârı Ankara ve özellikle İstanbul başta olmak üzere diğer büyük kentleri olduğu gibi Antalya’yı da etkiledi. Seçim sonucunda kentimizde siyaset okları CHP ve onun Büyükşehir Başkanı olarak seçilen adayı Muhittin Böcek lehine dönerken, herkeste bir merak ve beklenti de başladı doğal olarak. AKP’li başkan Türel döneminde başlanılan, ancak aklıselim sahibi her kişi, kuruluş ve meslek odası tarafından reddedilen, ancak ben yaptım oldu ile yönetmeyi ilke edinmişlerce uygulanmaya çalışılan, başta tramvay ve Boğaçayı olmak üzere, bir miktar projenin akibeti ne olacaktı. Bu sorular cevabını ararken, yazın ortasına gelindi bile. Şimdi bahsettiğim projelerle ilgili yeni ve uygulanabilir kararların alınmaya başlamasıyla Antalyalıların kalplerine de su serpildi. Bu projelerin gelişimini ayrı bir dosya halinde bu satırlarda irdeleyeceğiz.

   

  Diğer taraftan, Antalyamızın 50 küsur yıllık geçmişi olan ve simgesi haline gelen Altın Portakal Film Festivaline AKP’li belediye başkanı tarafından sokulan çomak ile değiştirilen adı ve iptal edilen Türk Sinema Eserleri Yarışması, son yıllarda bir yara olarak gündemimizde durmaktaydı. Duyumlarımız bu yarışmanın ve festivalin Altın Portakal adıyla yeniden canlanacağı yönünde. Konunun takipçisi olacak ve bu güzel gelişimin detaylarını da ayrı bir dosya halinde sizlerin bilgisine sunacağız.

   

  Bir diğer dosyamız da Antalyamızın bir diğer simgesi, Atatürk Spor Salonu ile ilgili olacak. Hem de ivedilikle bu dosyayı açacak ve tüm Antalyalıların hafta sonlarında buluşma noktası olan Atatürk Spor Salonunu yeniden, eski işlevi ile kente kazandırmak için gerekli çalışmayı yapacağız. Kamuoyu baskısı yaratarak bu işi kotaracağımızı düşünmekteyim. Sanırım her Antalyalı hemşehrimiz bu konuda bizimle olacaktır. Çünkü biliyorum ki hepimizin bu salonda bir anısı var.

   

  Bir diğer konumuz da kentimizin spor altyapısı olacak. Antalyamızın gözbebeği Antalyasporumuzu, her spor branşında, alttan gelecek sporcularla desteklemek, bunun için de gerekli yatırımları yapmak, bu kentin sporunda söz sahibi herkesin olmazsa olmazı olmalıdır. Ülkemiz sporunun ve Milli Takımlarımızın, para karşılığı milli formayı giydirdiğimiz devşirmelerle hiç bir yere gidemeyeceği ayan beyan ortadayken, kulüp takımlarımızın yabancılara döktükleri kucak kucak dövizlerin karşılığını sportif olarak ne kadar aldıkları herkesin malumu iken, altyapılara yatırım yapmamak resmen ülke sporuna ihanettir. Bu konuyu da detaylı olarak inceleyip, önerilerimizi spor adamı olarak köşeleri kapmış olanların önüne sereceğiz.

   

  Evet böyle başlayıp, kentimizi ilgilendiren diğer konulara da el atarak bu köşede sizlerle olmaya devam edeceğiz.

   

  Her şey çok güzel olacak, merak etmeyin, hepinize keyifli bir hafta diliyorum...

   


Yorum Yap