Özel Günler

Tedbiri Elden Bırakmazsak, Güzel Günler Yakında

 • Ziya Nur Sezen

  Ziya Nur Sezen Yazı Arşivi
  23 Haziran 2021 /   735 Okunma

  Tedbiri Elden Bırakmazsak, Güzel Günler Yakında

   

      Bugün size güzel bir şeylerden bahsedeyim diye niyetlendim.

   

      Niyetlendim ama, gel gör ülkemde ve Antalya’da üzerine güzel yazı yazılacak konu sayısı öylesine az ki, yazıma gene rahatsızlık verici gelişmelere, ufaktan da olsa, değinerek başlamak zorunda kalıyorum.

   

      Bir süredir Korkuteli’nin Dereköy yaylasında garip bir şeyler olduğunu izliyoruz.

   

      Hemen tamamı tarım arazisi olan yaylada kömür ocağı açılacak diye duyumlar aldığımızda “yok artık” demiştik. Yörede inceleme yaptığımızda, “Arazide kamu mülkiyetinin yanı sıra özel mülkiyette olan geniş arazi parçaları var, bunların üzerine çöküp, burada kömür çıkartamazlar ya” diye sürdürmüştük düşüncelerimizi çevremizdeki dostlarla paylaşmayı.

   

      Ancak İYİ Parti Antalya Milletvekili sayın Hasan Subaşı’nın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalar, bölgede korktuğumuzun başımıza geldiğini gösteriyor.

   

      El insaf beyler. Koca ülkemizde bunca boş alan dururken, yemyeşil vişne, kiraz, kayısı ağaçları ile bezeli, iki köy halkının geçim kapısı, üzerinden geçen deresi ile çevresine hayat veren bir yayla böylesine vurdumduymaz bir tavırla heba edilir mi?

   

      Üstelik bu işin içine devlet eli de girmiş durumda.

   

      Eskiden devlet elinin girdiği yerde bütün işler düzene girerdi. O nedenle devletin halk arasındaki tanımı ‘Devlet Ana’dır.

   

      Ama şimdi devletin eli bir yerlere girdi mi, oralarda birilerine sağlanan menfaatler artıyor, kaybolan kamu menfaati kimseyi ilgilendirmiyor.

   

      Aynen CHP Antalya Milletvekili sayın Cavit Arı’nın dile getirdiği, Kaş’ta, hem de Kaş’ın merkezinde usulsüzce yapılan bir işlemle Kaymakamlık lojman binaları ile takas edilen Çukurbağ yarımadasındaki iki lüks villanın 24 Haziran’da Antalya Valiliğinin Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca ihaleye çıkılarak satılacak olması gibi…

   

      Bugün sıkıntılı haberler üzerine bu kadar gevezelik yeter.

   

      Güzel başlayamadık, ama güzel bitirelim. İşte güzel konular…

   

      Rusya, Almanya ve Fransa’nın uçuşları serbest bırakmasıyla birlikte şehrimize turist akını başladı.

   

      Antalya Havalimanımız gene eski günlerdeki formuna kavuşma yolunda birkaç gündür hızla ilerliyor. Evimin balkonundan uçakların iniş ve kalkışlarını keyifle izliyorum.

   

      Ne diyelim Allah artırsın sayılarını…

   

      Bu arada bir güzel haber de Ankara’dan geldi.

   

      Cumhurbaşkanının açıklamaları ile öğrendik ki, 1 Temmuz itibariyle koronavirüs tedbirleri neredeyse tamamen gevşetilecek, halkımız normal yaşantısına dönme yolunda büyük bir adım atacak.

   

      18 aydır çalışamayan başta sanat sektöründekiler olmak üzere, turizm bölgelerinde, konaklama ve hediyelik eşyadan, eczaneye dükkanları kapalı olan arkadaşlarımızın yüzü nihayet gülecek.

   

      Ancak unutmayalım, tehlike henüz tam anlamıyla geçmedi. Aşılarımızı olmaktan lütfen kaçınmayalım. Aşı marka ve cinslerinin birbirinden farkı yok. Ölü virüs ile canlı virüs aşılarının hepsi, bu salgına sebep olan Covid-19 canavarına karşı etkili, bu kesin.

   

      Aşılama hız kazandıkça, vaka ve ölüm sayıları düşmeye devam edecek. Bu da kesin.

   

      O halde buyurun aşıya…

   

      Bir de henüz maskeleri atıp sarmaş dolaş olma zamanı gelmedi. Kesinlikle Maske, Mesafe, Hijyen üçlüsünden taviz vermeyelim.

   

      Herkese geçmiş olsun. Tedbirleri elden bırakmazsak güzel günler tahminimizden de yakında.


Yorum Yap